Podręcznik FotoPressArt

Wszystkie materiały oferowane w tym serwisie internetowym są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, używanie i/lub dystrybucja bez zezwolenia jest surowo zabroniona.

Aby ułatwić korzystanie z FotoPressArt, przydatne funkcje oznaczyliśmy na obrazkach niebieską kropką 

SPIS TREŚCI

Stopka

I. Galeria

II. Wyszukiwanie

1) Szybkie wyszukiwanie

2) Wyszukiwanie zaawansowane

III. Rejestracja i Konto

IV. Konto

V. Album

VI. Strona Mediów

VII. Kosz zakupów

VIII. Potwierdzenie zamówienia i płatność

IX. Formy płatności

Subskrypcje

X. Licencje

1) Licencja Royalty Free

2) Licencja Rights Managed

3) Rozmiar zdjęć

XI. Foto odbitki

XII. Odstąpienie od umowy

XIII. Fotografowie

Stopka

W stopce FotoPressArt znajdują się pomocne linki i funkcje ułatwiające korzystanie z serwisu.

 

Funkcje dostępne w stopce:

   Link umożliwia użytkownikowi przełączanie pomiędzy formami płatności. Dodatkowo po wybraniu formy płatności wyświatlana jest informacja o obecnej metodzie oraz inne informacje np. ilość kredytu w subskrycji do wykorzystania, data zakończenia subskrypcji.

   Link Rejestracja otwiera stronę Rejestracji Użytkownika, a link Login stronę Logowania do FotoPressArt. W przypadku użytkowników zalogowanych, kliknięcie w ten link pozwala wylogować się z FotoPressArt.

   Klienci dla których FotoPressArt świadczy usługi fotograficzne mogą wykorzystać ten link do logowania się do ich Galerii Prywatnej. Wylogowanie z Galerii Prywatnej jest również możliwe z wykorzystaniem tego linka.

   Fotografowie współpracujący z FotoPressArt mogą logować się do swoich kont kliekając w link Fotografowie. Link ten przekierowuje do strony na której możliwa jest również rejestracja fotografa.

   Jeżeli użytkownik doda do swojego kosza zakupowego produkty lub media, wówczas link ten wyświetli ilość rzeczy znajdujących się w koszu. Kliknięcie na ten link pozwoli przejść do strony Kosza.

   Szybki Pogląd mediów jest bardzo wygodną funkcją. Gdy jednak występuje obciążenie sieci lub gdy istotna jest szybkość przeszukiwania galerii, można tą funkcję wyłączyć klikając w link Wyłącz podgląd. Link ten może być również użyty do włączenia podglądu.

   FotoPressArt dostępny jest w dwóch językach po polsku i angielsku. Wybór języka możliwy jest po kliknięciu w ikonę flagi.

Dodatkowe linki znajdujące się w stopce pomogą w dostępie do cennych informacji o FotoPressArt, formularza kontaktowego, Zasad i Warunków użytkowania naszego serwisu i Umowy Licencyjnej. Korzystając z pola subskrypcji gazetki FotoPressArt Użytkownik może zapisać swój adres email na listę subskrybentów. Po wpisaniu adresu należy tylko kliknąć w przycisk Wyślij.

Udostępniane stron i mediów FotoPressArt jest możliwe przy wykorzystaniu ikon pojawiających się z lewej strony ekranu. Są one dostępne na każdej stronie. W przypadku urządzeń takich jak smartfony funkcja ta może być niedostępna, ze względu na małą rozdzielczość ekranu.Uwielbiamy być udostępniani. Nie wahajcie się używać tej funkcji!

I. Galeria

Fotografie Agencji FotoPressArt przechowywane są w Galerii obejmującej trzy główne kategorie: Foto, Press i Art

Foto jest kategorią gdzie można znaleźć zdjęcia do wykorzystania w różnych dziedzinach włączając w to reklamę, biznes, wydawnictwa i użytek prywatny.

Press to kategoria fotografii tylko do użytku edytorskiego. Zdjęcia z tej kategorii mogą być użyte do edycji, co oznacza w odniesieniu do wydarzeń i treści o charakterze informacyjnym lub będących w kręgu publicznych zainteresowań. Użycie fotografii edytorskich wymaga, aby były one prezentowane z opisem wydarzenia obejmującym, co najmniej nazwę wydarzenia, jego datę i miejsce. Użycie mediów w z kategorii Press w sposób nie edytorski może wymagać specjalnych umów i dodatkowych licencji.

Art obejmuje fotografię odnoszącą się do różnego rodzaju działań artystycznych takich jak teatr, balet, taniec, malarstwo, rzeźbiarstwo, muzyka, fotografia, grafika, itp. Sztuka inspiruje wielu z nas i jest motorem innowacyjności. Z tego też powodu postanowiliśmy objąć tą sferę fotografii osobną kategorią, choć czasami pokrywa się ona z kategorią Press i Foto.

Dostęp do poszczególnych kategorii i pod-kategorii możliwy jest z menu Galeria albo klikając w obrazek lub nazwę kategorii na stronie Galerii.

FotoPressArt świadczy również usługi fotograficzne. Są to sesje biznesowe, reportaże, sesje modowe, fotografia ślubna i rodzinna, usługi retuszu i przygotowywania publikacji. Klienci korzystający z naszych usług mają dostęp do Galerii Prywatnej gdzie przechowywane są prace z ich zleceń. Logowanie do Galerii Prywatnej możliwe jest po kliknięciu w menu Prywatka lub linka Galeria Prywatna znajdującego się na dole każdej strony. Dane do logowiania do Galerii Prywatnej dostarczamy po wykonaniu zleceń.

Wykorzystywanie fotografii na stronach internetowych lub w drukowanych publikacjach wymaga zakupienia licencji.

W przypadku zakupu odbitek zdjęć konieczne jest wybranie formatu i papieru, na którym mają one być wykonane. FotoPressArt przygotowuje odbitki dla wszystkich cyfrowych zdjęć przy wykorzystaniu technologii Epson K3 UltraChrome zapewniającej długowieczność odbitek do 108 lat w przypadku odbitek kolorowych i 200 lat w przypadku odbitek czarno - białych dla rygorystycznych warunków ekspozycji stosowanych w tej branży. Oferujemy dwa rodzaje papierów Premium i Barytowy. Papier Premium może mieć wykończenie błyszczące, luster lub matowe. Papier Barytowy oferowany jest w wykończeniu błyszczącym lub jedwabistym

Zarówno cyfrowe zdjęcia, filmy, teksty, grafiki i foto odbitki nazywamy dla uproszczenia Mediami.

 

II.  Wyszukiwanie

 Najłatwiej znaleźć media w Galerii przy użyciu wyszukiwarki, do której dostęp jest w górnym menu. Wybierając polecenie "Szukaj" przechodzimy bezpośrednio do Wyszukiwania zaawansowanego lub klikając w ikonę lupy i wpisując hasło opisujące szukany obiekt na zdjęciu w polu "Wyszukaj w FPA"

Zdjęcia opisane są hasłami umożliwiającymi selektywne wyszukiwanie.  Rezultat wyszukiwania zależny będzie od wybranych haseł.

Przeszukiwanie Galerii

Rys. 1 Wyszukiwanie .

1) Szybkie Wyszukiwanie

Standardowo w przypadku wpisania hasła w polu "Wyszukaj w FPA" system znajdzie Media zawierające przynajmniej jedno z wpisanych haseł. Jest to Szybkie Wyszukiwanie. Jeżeli np. wprowadzimy hasło "piękna tancerka" wówczas otrzymamy listę mediów, które zawierają w swoich opisach słowo "piękna" lub "tancerka".

Przy użyciu znaku (+) lub (-) system pozwala na modyfikowanie wyszukiwania.

- Jeżeli wpiszemy "piękna  +tancerka" , system wyświetli tylko te media, które zawierają zarówno słowo "piękna" oraz słowo "tancerka".

- Jeżeli wpiszemy "piękna  -tancerka", system wyświetli media, które zawierają słowo "piękna" i nie zawierają słowa "tancerka".

Można ograniczyć zakres Szybkiego Wyszukiwania wykorzystując w tym celu okno opcji dostępne pod szarą strzałką z prawej strony górnego menu.

Uwaga: Pomiędzy kolejnym hasłami a operatorami (+) lub (-) nie może być odstępu.

2) Wyszukiwanie zaawansowane

Wyszukiwanie zaawansowane używa innego algorytmu niż stosowany w szybkim wyszukiwaniu. Algorytm ten umożliwia wybór trzech różnych sposobów wyszukiwania:

- Dopasuj przynajmniej do jednego hasła.
Rezultatem wyszukiwania będą media zawierające przynajmniej jedno wprowadzone hasło.

- Dopasuj do wszystkich haseł.
Rezultatem wyszukiwania będą media zawierające wszystkie wprowadzone hasła.

- Dopasuj dokładnie.
Rezultatem wyszukiwania będą media zawierające dokładnie wprowadzoną frazę.

Wyszukiwarka oferuje możliwość precyzyjnego określenia kryteriów wyszukiwania aby zwiększyć dokładność i szybkość znajdowania mediów. Wyszukiwanie można zawęzić do typów mediów, typów licencji, kolorów na zdjęciach lub kombinacji wybranych kryteriów. Najlepiej spróbować samemu i wybrać ulubiony sposób wyszukiwania.

Pomocą w wyszukiwaniu może być zbiór haseł w obszarze Propozycje wyszukiwania i Chmura haseł, które znajdują się w prawej kolumnie Galerii. Kliknięcie w wybrane hasło automatycznie przekieruje Użytkownika do strony z mediami właściwymi dla tego hasła.

III. Rejestracja i Konto

Konto Użytkownika jest konieczne do aktywacji niektórych funkcji serwisu np. możliwości tworzenia wielu Albumów, śledzenia historii, statusu zamówień i płatności, przesyłania zakupionych mediów bezpośrednio na serwer FTP Użytkownika lub używania subskrypcyjnych metod płatności. Aby utworzyć konto Użytkownik musi dokonać rejestracji i podać swoje dane takie jak imię, nazwisko, adres email, numer telefonu. Dane te są używane przez FotoPressArt tylko i wyłącznie do odpowiedzi na zamówienia i pytania użytkowników. Aby przejść do działu rejestracji należy kliknąć na link Rejestracja w lewym dolnym rogu strony lub korzystając z linka na stronie logowania dostępnej po kliknięciu w menu Użytkownik. Wszystkie informacje podane podczas rejestracji podlegają ochronie i polityce prywatności opisanej w Zasadach i Warunkach  użytkowania FotoPressArt.

Jeżeli używasz FotoPressArt w imieniu instytucji, prosimy o podanie  jej nazwy oraz numeru NIP podczas rejestracji.

 

 Rejestracja i logowanie

Rys 2. Rejestracja i logowanie.

 

IV. Konto

Zalogowanie do konta jest możliwe przy wykorzystaniu strony Logowanie Użytkownika lub okien dialogowych wyświetlanych w sytuacji, gdy dana funkcja serwisu np. zmiana formy płatności wymaga zalogowania. Aby przejść do strony Logowania Użytkownika należy kliknąć na link Logowanie w lewym dolnym rogu strony lub otworzyć ją klikając na menu Użytkownik.

Najłatwiejszą i najszybszą formą logowania jest logowanie przy użyciu konta Facebook. Może jednak zaistnieć konieczność podania dodatkowych informacji do płatności i wysyłki podczas zamawiania, jeżeli nie są one udostępniane przez Facebook.

 

Konto umożliwia wykonywanie następujących działań oznaczonych ikonami:

   Przeglądanie historii zamówień.

   Zmianę metody płatności.

   Edycję danych serwera FTP na który przesyłane będą zakupione media.

   Edycję profilu użytkownika.

   Wylogowanie.

Edycja ustawień FTP wymaga znajomości konfiguracji serwera na który będą przesyłane pliki. Jeżeli ich nie znasz, zapytaj administratora serwera.

W Historii Zamówień jest możliwe przeglądanie każdego z zamówień po kliknięciu w link numeru zamówienia. W zależności od typu zamówienia dostępne są różne funkcje.

Serwis oferuje następujące funkcje przeglądania zamówień:

    Pobieranie mediów oferowanych w formie plików do pobrania.

    Przesyłanie mediów pobieralnych bezpośrednio na twój serwer FTP.

    Sprawdzenie statusu wysyłki zamówionych odbitek i mediów fizycznych.

   Drukowanie faktury.

  Zapłatę za zamówienie w przypadku gdy płatność za pośrednictwem serwisu PayPal nie została zakończona poprawnie.

  Przegląd zamówień zrealizowanych w ramach subskrypcji.

W zależności od sposobu płatności, rodzaju mediów i aktualnego etapu realizacji zamówienia zamówienie może mieć następujący status:

Zapłacone. Gdy płatność zostały zakończone poprawnie.

Niezapłacone. Gdy płatność wykonywana za pośrednictwem PayPal nie została poprawnie wykonana.

Oczekujące. Gdy wybrano standardową formę płatności np. przelew bankowy i płatność nie została jeszcze zaksięgowana w systemie FotoPressArt.

Do wyjaśnienia. W przypadku gdy pojawiły się problemy z realizacją płatności lub zamówienia.

Śledzenie statusu wysyłki zamówień na produkty, odbitki i media dostarczane możliwe jest na stronie Statusu Wysyłki dostępnej pod ikoną w kolumnie Funkcje.

 Konto

Rys. 3. Konto użytkownika.

V. Album

Album jest kolekcją mediów wybranych przez Użytkownika w celu ich przyszłego zakupu lub udostępnienia. Użytkownik może dodać maksymalnie 30 mediów do swojego Albumu. Jeżeli Użytkownik chce zakupić media, które znajduje się w jego Albumie, wówczas klikająć w ich miniaturę zostanie przekierowany do strony ze szczegółowym opisem i cenami. Na stronie tej może on rozpocząć proces zamawiania wybierając produkt, licencję lub odbitkę zdjęcia.

W Albumie dostępne są dla Użytkownika następujące funkcje:

  Usuwanie wszystkich mediów z Albumu.

   Odświeżanie Albumu po zmianach.

    Udostępnianie Albumu emailem.

  Wysyłanie zapytania o cenę Licencji na media zawarte w Albumie.

    Tworzenie dokumentu PDF z Albumu.

    Zarządzanie Albumami tj. usuwanie i tworzenie Albumów, nadawanie lub zmienianie ich nazw.

Użytkownik może używać wielu Albumów i przełączać się między nimi używając rozwijanego menu z ich nazwami lub ze strony Zarządzania Albumami.

Następujące funkcje Albumu mają zastosowanie bezpośrednio do mediów:

  Usuwanie pojedynczych mediów z Albumu.

  Generowanie linków do mediów.

  Udostępnianie mediów w serwisach społecznościowych.

  Dodawanie komentarzy do mediów.

Rys. 4 Album

VI. Strona Mediów

Opis mediów, zapisane w nich informacyjne i podgląd w wyższej rozdzielczości dostępny jest na Stronie Mediów na którą można dotrzeć klikając w ich miniaturę.

Do dyspozycji Użytkownika oddano następujące funkcje:

   Lokalizacja miejsca wykonania zdjęcia na mapie.

    Przesłanie linka i informacji o zdjęciu za pomocą emaila.

  Wysłanie prośby o wycenę licencji.

   Dodanie mediów do Albumu.

    Utworzenie linków.

    Udostępnienie informacji o mediach w serwisach internetowych.

Dodawanie komentarzy do mediów w serwisie Facebook.

Z poziomu Strony Mediów można dokonać wyboru Licencji lub zamówić ich odbitkę.
Licencje Royalty Free dostępne są w formie listy z której Użytkownik może zaznaczyć jedną lub wszystkie dostępne opcje. Do obliczenia ceny licencji Rights Managed należy wykorzystać Kalkulator. W tym celu Użytkownik powinien wprowadzić wszystkie wymagane dane a następnie kliknąć w przycisk Policz cenę licencji. Po wybraniu licencji należy kliknąć w przycisk "Dodaj do kosza".

FotoPressArt może również oferować produkty inne niż media np. ramki do zdjęć. Ceny takich produktów są dostępne w zakładce Royalty Free.

Zakup odbitek fotograficzych możliwy jest w zakładce Foto odbitki. W przypadku odbitek Użytkownik powinien wybrać format odbitki oraz typ papieru. FotoPressArt oferuje odbitki w formatach od 10x15cm do A2 tj. 42x59,4cm na papierach Premium i Barytowych.

Media szczegóły. Rys. 5 Strona Mediów.

VII. Kosz

Kosz z zakupami wyświetla szczegóły zamówienia. Jeżeli Użytkownik chce usunąć media z zamówienia, zanim dokona zapłaty, musi nacisnąć ikonę usuwania  .

W koszu można również zmieniać ilość mediów oferowanych w formie fizycznej i foto odbitek. Po każdej takiej zmianie należy użyć przycisku "Zmień" w celu aktualizacji wartości zamówienia.

Kończąc zamówienie Użytkownik powinien przeczytać i zaakceptować Umowę Licencyjną, która reguluje zasady i warunki zakupu oraz wykorzystania zakupionych mediów. Po zaakceptowaniu Umowy Licencyjnej kliknij w przycisk Płatność.

Zakupienie Pakietu lub Subskrypcji daje możliwość użycia innych niż pieniężne metod płatności za produkty znajdujące się w koszu. Za pakiety i subskrypcje można płacić tylko pieniężną metodą płatności.

VIII. Potwierdzenie zamówienia i płatność

Klikając w przycisk Płatność Użytkownik zostaje skierowany do strony potwierdzenia zamówienia i płatności. Istnieją dwie możliwości złożenia zamówienia. Użytkownik może złożyć zamówienie jako gość lub Użytkownik zarejestrowany. Rekomendujemy zarejestrowanie się w serwisie FotoPressArt ponieważ umożliwia to śledzenie zamówień, płatności i wysyłki oraz używania funkcji dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Składanie nowych zamówień jest szybsze i wygodniejsze dla zarejestrowanych Użytkowników gdyż wykorzystywane są w tym celu wcześniej wprowadzone dane.

Po wprowadzeniu danych do płatności i wysyłki Użytkownik zostanie skierowany na stronę podsumowującą zamówienie. Na stronie tej można wprowadzić Kod promocyjny w celu zastosowania przyznanego upustu. Po wprowadzeniu kodu należy kliknąć w przycisk "Użyj".

Jeżeli udostępnisz stronę FotoPressArt w mediach społecznościowych, system może udzielić dodatkowego upustu na produkty w koszu.

 

IX. Formy płatności

Standardową formą płatności jest "Płatność Pieniężna". Tą formę płatności Użytkownik może użyć do płatności za Licencje, Media, Subskrypcje, Pakiety i Produkty. Użycie jej wymaga od Użytkownika kliknięcia w przycisk "Płatność z PayPal" lub "Przelew/Gotówka" . Płatność za pośrednictwem serwisu PayPal jest preferowaną przez FotoPressArt metodą płatności. Serwis ten umożliwia zapłatę za media środkami zgromadzonymi na koncie PayPal lub w przypadku powiązania tego konta z kartą płatniczą za pomocą tej karty. W tym przypadku FotoPressArt nie gromadzi danych karty użytkownika w swojej bazie danych. Użytkownik może również zapłacić za zamówienie za pomocą tradycyjnego przelewu bankowego na konto FotoPressArt. Istnieje też możliwość dokonania płatności gotówkowej, ale w każdym takim przypadku wymaga ona skontaktowania się z FotoPressArt w celu ustalenia szczegółów jej przeprowadzenia. W przypadku Płatności tradycyjnej realizacja zamówienia nastąpi po zaksięgowaniu zapłaty na koncie FotoPressArt. Do momentu zaksięgowania płatności zamówienie będzie miało status Oczekujące.

W przypadku płatności PayPal zamówienie jest realizowane natychmiastowo po prawidłowym zarejestrowaniu transakcji w serwisach PayPal i FotoPressArt, a jego status zmieni się na Zapłacone.

Specjalne formy płatności za Licencje i Media to Subskrypcja lub Pakiet. Te formy płatności dostępne są w menu płatności po ich wcześniejszym zamówieniu i opłaceniu.

Jeżeli subskrypcyjne formy płatności są dostępne, można przełączać się między nimi wykorzystując w tym celu link Metoda płatności w lewym dolnym rogu strony lub z poziomu twojego Konta. Aktualna forma płatności jest wyświetlana na dolnym pasie strony.

Subskrypcje

FotoPressArt oferuje 3 podstawowe typy subskrypcji:

1) Subskrypcja czasowa
Wykupując tą subskrypcję klient ma prawo do zakupu Licencji, które są dostępne w tym typie subskrypcji przed datą jej wygaśnięcia. Data wygaśnięcia subskrypcji liczona jest na podstawie daty jej opłacenia.

2) Subskrypcja kredytowa
Ten rodzaj subskrypcji uprawnia do zakupu Licencji na używanie plików dostępnych w tej subskrypcji, jeżeli cena podana w jednostkach kredytowych jest niższa lub równa ilości jednostek kredytowych zawartych w subskrypcji w momencie dokonywania zakupu. Ilość jednostek kredytowych zawartych w subskrypcji ulega każdorazowo zmniejszeniu o ilość jednostek użytych do zapłacenia za wykonane zakupy.

3) Subskrypcja pakietowa
Subskrypcja ta uprawnia do zakupu licencji na użytkowanie plików dostępnych w pakiecie. Ta subskrypcja może zostać użyta do dokonania jednorazowych zakupów. Finalizacja transakcji będzie możliwa tylko wtedy, kiedy wartość pakietu w subskrypcji jest większa lub równa wartości Kosza.

Możliwość rozliczania zakupów za pomocą subskrypcji pojawia się w momencie, gdy subskrypcja zostanie wcześniej zakupiona i opłacona. Po dokonaniu zakupu subskrypcji pojawi się ona w polu Metoda Płatności przy realizowaniu kolejnych zakupów. Zakup subskrypcji następuje po jej wybraniu i naciśnięciu przycisku Zrealizuj zamówienie w celu zakończenia zakupu.

Zmiana metody płatności

Rys. 6 Koszyk Użytkownika

 

X. Licencje

FotoPressArt oferuje dwa typy licencji:

Royalty Free License

Rights Managed License

1) Licencja Royalty Free pozwala na użytkowanie mediów w następujący sposób:

a) Użycie Web

Użytkownik może użyć Mediów tylko w jednej domenie Web. Media mogą być użyte wiele razy w zależności od potrzeb Użytkownika, pod warunkiem, że użycie to jest w zakresie tej samej domeny. Media mogą być modyfikowane jeżeli jest to konieczne, pod warunkiem, że nie będzie taka praca oferowana do sprzedaży.

b) Użycie do druku

Użytkownik może użyć plików w publikacji drukowanej, do produkcji opakowań produktu, do tworzenia oprogramowania i aplikacji (w tym aplikacji do urządzeń przenośnych „apps”), do publikacji w magazynach, książkach, e-bookach, gazetach, reklamach, wizytówkach, do przygotowania papeterii, metek produktów, okładek dysków, materiałów marketingowych pod warunkiem, że nie będzie on powielony w ilości większej niż pięćset tysięcy (500 000) razy łącznie i że nie będzie możliwości wyizolowania mediów z takiego oprogramowania lub cyfrowych publikacji.

c) Użycie do wystawy

Użytkownik może użyć plików do celów wystawienniczych w formie drukowanej lub cyfrowej włącznie z tzw. materiałami Point of sales i na stanowiskach targowych. Media mogą być również wykorzystane w celach dekoracyjnych pod warunkiem, że jest to dekoracja do celu niekomercyjnego, nie na sprzedaż, nie do pobierania i nie do dystrybucji.

2) Licencja Rights Managed obejmuje użycie pliku w zakresie zdefiniowanym przez wybór odpowiednich opcji Licencji.

W zakresie licencji Rights Managed dostępnych jest pięć głównych obszarów użycia mediów:

- Reklama

- Edytorskie

- Marketing i promocja

- Użycie wewnątrz instytucji

- Odsprzedaż

- Użytek prywatny

Istnieje możliwość zakupienia licencji na wyłączność na wszystkie obszary użycia wymienione powyżej.

Każda forma użycia ma kilka opcji szczegółowo ją definiujących. Cena licencja Rights Managed jest wyliczana na podstawie parametrów wprowadzonych przez Użytkownika.

How to change the payment method.

Rys. 7 Kalkulator licencji Rights Managed.

 

 

Użytkownik może wystąpić do FotoPressArt z prośbą o dedykowaną ofertę licencyjną, szczególnie jeżeli taka licencja nie występuje w standardowej ofercie FotoPressArt lub z innych powodów uzasadniających taką prośbę.

Użytkownik nie może wykorzystać mediów w inny sposób niż określony w zakupionej Licencji.

Szczegółowe zasady i warunki licencyjne dostępne są w  Umowie Licencyjnej. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości Umowa Licencyjna jest dokumentem rozstrzygającym.

3) Rozmiar zdjęć

 Fotografie do pobrania oferujemy jako pliki JPEG w następujących rozmiarach

JPEG Mały - dłuższy bok 1000px

JPEG Duży - dłuższy bok 2000px

JPEG Oryginalny - dłuższy bok więcej niż 2000px

Zdjęcia Rights Managed oferujemy w oryginalnym wymiarze i jest to jedyny rozmiar pliku do pobrania. W celu uzyskania większych wymiarów zdjęć lub plików w innych formatach np. TIFF prosimy o kontakt z FPA

Zdjęcie poniżej przedstawia proporcje wymiarów poszczególnych rozmiarów zdjęć. Dłuższy bok zdjęcia poniżej ma 500 pikseli.

Rozmiar

XI. Foto odbitki

1. Foto odbitki przygotowywane są według szczegółowych wytycznych Użytkownika. Należy wybrać format, typ papieru i jego wykończenie przed złożeniem zamówienia.

2. Zamówienie realizowane jest w terminie maksymalnie 5 dni roboczych od daty dokonania zapłaty. W przypadku opóźnienia Użytkownik będzie informowany o zaistniałych okolicznościach oraz w celu uzgodnienia alternatywnego terminu dostawy lub anulowania zamówienia.

3. FPA wysyła zamówione odbitki za pośrednictwem Poczty Polskiej na koszt Użytkownika. Inne formy wysyłki wymagają osobnego uzgodnienia z FPA. Standardowy koszt przesyłki dotyczy tylko przesyłek na terenie Polski. W przypadku przesyłek zagranicznych prosimy o kontakt z FPA.

4. W przypadku anulowania zamówienia FotoPressArt zobowiązuje się do zwrotu wpłaconej przez Użytkownika kwoty w maksymalnym terminie 5 dni roboczych od daty anulowania zamówienia lub daty wpływu zapłaty na konto FPA w zależności od tego, które ze zdarzeń nastąpiło później.

5. Użytkownik zobowiązuje się do oględzin i rozpakowania przesyłki w obecności doręczyciela i w razie stwierdzenia uszkodzeń mechanicznych powstałych w czasie transportu do sporządzenia protokołu szkód podpisanego przez doręczyciela i Użytkownika. Protokół ten jest warunkiem koniecznym do uznania reklamacji z tytułu uszkodzeń w czasie transportu przez FPA. W przeciwnym razie Użytkownik może dochodzić ewentualnych rekompensat, bezpośrednio od Poczty Polskiej, a FPA nie będzie stroną tego sporu.

6. FPA poinformuje Użytkownika o wysyłce e-mailem. Wszelkie reklamacje wynikające z opóźnienia w dostawie lub zagubienia przesyłki rozpatrywane będą przy zastosowaniu regulaminu przewoźnika. W przypadku zagubienia lub zniszczenia przesyłki przez przewoźnika i pozytywnego rozpatrzenia przez niego reklamacji FPA dokona zwrotu pełnej wpłaconej przez Użytkownika kwoty przelewem na wskazane przez niego konto bankowe.

XII. Odstąpienie od umowy

1. Zgodnie z Ustawą z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta Dz. U. 24/6/2014 Poz. 827 Agencja FotoPressArt informuje, że według art. 38 ustawy prawo do odstąpienia od Umowy bez podania przyczyny nie przysługuje w odniesieniu do umów o dostarczanie treści cyfrowych, które nie są zapisywane na nośniku materialnym, jeżeli spełnienie świadczenia rozpoczęło się za zgodą konsumenta przed terminem do odstąpienia od Umowy i w przypadku zaakceptowania jej przez konsumenta. Prawo do odstąpienia od Umowy bez podania przyczyny nie dotyczy również produktów i usług, gdy rzecz jest nieprefabrykowana, wyprodukowana według specyfikacji konsumenta lub służąca zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb.

2. W przypadku wszelkich produktów i mediów innych niż opisane w punkt 1 tego działu Użytkownik ma prawo do odstąpienia od Umowy bez podania przyczyny w terminie 14 dni od daty otrzymania przesyłki. W razie odstąpienia od Umowy, Umowa jest uważana za niezawartą, a Użytkownik jest zwolniony z wszelkich zobowiązań. Zwracane w tym trybie produkty zostaną przyjęte tylko i wyłącznie wtedy, gdy będą odesłane w stanie niezmienionym, chyba, że zmiana była konieczna w granicach zwykłego zarządu. Produkty zwracane muszą być w oryginalnym opakowaniu z pisemną informacją o odstąpieniu od Umowy. W przypadku chęci skorzystania z wyżej określonego prawa, Użytkownik zobowiązuje się wcześniej poinformować o takim zamiarze FPA, wysyłając wiadomość e-mail, zawierającą imię i nazwisko Użytkownika, nr zamówienia i numer konta bankowego, na które ma zostać dokonany zwrot pieniędzy oraz informację o odstąpieniu od Umowy. Koszty odesłania Mediów pokrywa Użytkownik. FotoPressArt zwróci cenę zapłaconą za produkty wraz z kosztem wysyłki na konto Użytkownika w terminie 14 dni roboczych od daty dostarczenia produktów do siedziby FPA.

3. Formularz odstąpienia od Umowy należy wypełnić i odesłać tylko w przypadku chęci odstąpienia od Umowy. Wzór formularza odstąpienia od Umowy.

FotoPressArt Robert Gajda
ul. Dzika 1, 05-135 Komornica
biuro@fotopressart.com

 Ja imię i nazwisko Licencjobiorcy niniejszym informuję o odstąpieniu od Umowy zawartej w ramach FotoPressArt.

 

Data zawarcia umowy: ......................................................................

 

Imię i nazwisko: ....................................................................................

 

Numer zamówienia: ...........................................................................

 

Nazwa użytkownika: ..........................................................................

 

Numer konta bankowego: ..............................................................

4. Więcej informacji o Prawach Konsumenta znajduje się na stronie www.uokik.gov.pl.

XI. Fotografowie

Ważną cechą serwisu FotoPressArt jest jego dostępność dla Fotografów i wspieranie ich twórczości poprzez promocję i sprzedaż ich prac. FotoPressArt oferuje narzędzia, zasoby serwera, elastyczne zasady współpracy i możliwość zatrudniania ich do komercyjnych zleceń. Jeżeli jesteś Fotografem i chcesz udostępniać swoje prace w serwisie FotoPressArt prosimy o przesłanie swojego portfolio na adres biuro@fotopressart.com oraz zarejestrowanie się jako fotograf w naszym serwisie klikając w ten link.

 

 


Album
1664406105
rozwiń   
Powered by Stockbox Photo® Gallery Software